V turniir IV liigas, 14. oktoober

Järjekordne turniir IV liigas toimus 14. oktoobril Tondiraba tennisehallis. Kuigi olen üritanud selle turniiri toimumist maha vaikida, siis lekke tulemusel ei ole võimalik selle taktikaga enam jätkata.

Turniirile eelnev nädal kulges Jimmi sisemise võitluse tähe all. Oli tal ju tekkinud endaga diskusioon, kas eelmise korra finalistina oleks õigem minna III liiga turniirile või peaks jätkuvalt pühenduma IV liiga turniiri võidu püüdmisele. Jimmile sai selgitatud, et ei ole ta veel oma kaarpallidega III liiga materjal, ja seda ta ka mõistis.

Reede lõunasele loosile järgnevalt oli selge, et veerandfinaalis kohtuvad Lauri „Tasakaalukas ja Stabiilne“ Künnapuu ja Jimmi „Nahaalne“ Simson. Muidugi kaasnes kohe ka vastastikune ärplemine ning mõlemal oli kindel plaan finaalis mängida.

Esimese ringi mängud kulgesid suhteliselt valutult. Kuigi Lauri vastane paistis soojendusel kohati isegi natukene terav, siis mängus lagunes pärast 2:2 seisu täiesti ning lõpptulemuseks Laurile 8:2 võit. Simson pusis samal ajal oma vastasega oluliselt kauem ning suutis alguses ka kaotusseisu jääda. Kuid lõpuks siiski ärkas ning võitis 8:4.

Järgmiseks Künnapuu vs Simson. Lauri oli hommikul kella kaheksast saadik tegelenud selleks sõjaplaani väljatöötamisega ning nüüd tuli see ainult ellu rakendada. Simson tuli väljakule ilmselge üleoleku ja teadmisega, et siin Künnapuust vastast ei ole. Simson alustas servimist ning lajatas esimese servi enne võrku maha nii, et pall põrkas üle võrgu – no pressure. Esimeses geimis mängu ei olnud ja Künnapuu kohe juhtima 1:0. Teises geimis servis Künnapuu ja taaskord mängu ei olnud, seisuks 2:0. Siis järgnes pikk geim, mille kallutas Simson lõpuks enda kasuks 2:1. Pausi ajal üritas Jimmi küll juttu ajada ja rääkis, et 3:0 pealt oleks mäng raskeks läinud. Lauri ainult mõmises vastu ja soovis mängule keskenduda. Sellele järgnesid mõned geimid, kus Lauril oli ununenud isegi mõte, et tal oli strateegia ning tulemuks nõrgad ja lühikesed pallid keskele, millega Jimmi tegi mida ise tahtis. Peagi seisuks 2:5. Siis võttis Lauri veelkord ennast kokku ja pusis seisuks 3:5 ning järgmine otsustav geim püsis pikka aega seisul 40:40, kuid lõpuks võttis Jimmi oma ja seisuks 3:6. Sellega murti ka Lauri ning lõpptulemuseks vormistati ilma igasuguse mänguta 3:8. Pole midagi teha, peale selle, et Lauri oli väljakul pehme ja täielik suss, tuleb tunnistada, et Jimmi oli kindel ja mängis hästi.

Traditsiooniliselt, Lauri lahkus pärast kaotus kiiresti riietusruumi ja sealt koju. Poolfinaalis saavutas Jimmi 8:6 võidu vastase üle, kellel pidavat olema potentsiaali. Finaal oli Simson vs Samson, mille Jimmi võitis 6:2; 6:7 ning tie-breakis 10:7. Finaali iseloomustas Jimmi KORDUVALT sõnadega: „Ma peale mängu kuulsin, kuidas pealtvaatajad küsisid Samsonilt, et kas jäid esimeses geimis kuulirahe alla?“. Selles kahtlejatel vaadata I turniiri kokkuvõtte juures olevat videot.

Jimmi esimene turniiri võit on aga tõsiasi.

Õhtul oli aeg teha kokkuvõtteid. Eelnev kokkulepe tennisest mitte rääkida ei pidanud. Kaotus mängus oli lihtne võrreldes sellega, mis õhtul toimus.

Igatahes, nagu arvata võis, lõppes turniir Venuses, kus Jimmi varajaste hommikutundideni hullutas lugudega IV liiga turniiri võidust ja kuulirahest.