II turniir IV liiga (23. september 2017)

Järgmine turniir toimub  Rakveres. Kuigi Jimmi enesekindlus on pärast eelmist nädalavahetust kõikuma löödud, siis alla karika on turniir ebaõnnestunud. Lauri läheb kah Rakverre – tõenäoliselt veedab suurema osa päevast SPAs.

Laupäeval toimus II turniis IV liigas. Ikkagi välisturniir ja kõrgemad panused. Turniirisüsteem seekord siis kaks setti (2:2) seisult ning otsustav kolmas sett kiirelõppmänguna 10-ni. Autosõit möödus Jimmile täiendavate pingete panemise ja Lauri mutta tampimise saatel.

Esimesena väljakule Lauri. Soojenduse ajal tundus, et siit tuleb kiire kojuminek. Kuigi vastane oli 20+ aastat vanem ja vähem mänginud, siis liikumine ja löök olid teravamad. Mäng algas ning mõlemad võitsid oma servi ja seisuks 3:3. Seejärel juhtus midagi üllatavat – Lauri ei läinud kipsi, suutis pikkade löökidega palli mängus hoida ning sundis vastase eksima ja võitis esimese seti 6:3. Teises setis oli kõva hinge kinni hoidmine, et nüüd ei laguneks, kuid seekord mitte ja teine sett tuli 6:2.

Järgmisena läks väljakule Jimmi. Esimesed kolm geimi paistis, et III liiga turniiril saadud saunad on enesekindluse kõikuma löönud ja paistab kiire nätakas. Aga seejäre suutis koguda ennast, kõigutas oma kaarpallidega vastast ühelet äärelt teisele, kuni selle katus sõitma hakkas ja oligi olemas 6:4, 6:4 võit.

II ringi läks esimesena väljakule Lauri. Vastupidiselt traditsioonidele oli peagi Lauri kindla mängu ja vastase kehvade servide tulemusel seis 5:3. Seejärel tegeles Lauri kaks geimi mõtlemisega ja seisuks oli 5:5. Seejärel veel 6:6 ning kiire lõpp sai ära antud ilma erilise mänguta 1:7. Teine sett algas sarnaselt esimesega ning sai mindud juhtima 4:2. Siis aga tõi vastane kõik pallid ära ja võrgus sai rumalaid vigu tehtud ning reaalsus oli 4:6. Pärast mängu oli Jimmi kommentaar ainult: „Ma ei pea tulemust küsimagi, sinu kisa oli halli teise otsa kuulda“.

Vahepeal oli Jimmi alustanud mängimist ja jäänud 3:4 kaotusseisu, paistis tujutu ning juba tärkas lootus, et ei jõua temagi kaugele ja saab mõistlikul ajal koju. Seejäre algas aga traditsiooniline kõigutamine ja seti lõpuks oli võit 6:4 Jimmile vormistatud. Ka teine sett möödus sarnaselt esimesega ja pärast neljandat-viiendat lööki eksis vastane ja Jimmi võitis 6:4.

Poolfinaali vaatama jõudes juhtis keegi 4:3. Kuigi mängupilt seda ei reetnud, siis mõne aja pärast selgus, et see oli Jimmi. Vastane lõikas eest- ja tagantkätt, lõi igat pilti vinti ning Jimmi aga lammutas auti. See jäi ka viimaseks Jimmi juhtimiseks ning peagi lõppes sett 4:6 kaotusga. Teine sett paistis esialgu minevat sarnaselt esimesega, kuid siis hakkas Jimmi palle rahulikult tagasi toksima ning võitis teise seti 6:3. Kiire lõppmäng möödus Jimmi juhtimisel seisuni 6:6. Seejärel läks vastane ette ja võitis 10:8.

Kokkuvõttes jõudis Lauri veerandfinaali ja Jimmi, vähese osavõtuga turniiril, poolfinaali. Ei hakka siin karika saajatest üldse pikemalt rääkima. Tagasisõit oli igatahes ränk, aga vähemalt ei pandud karikat armatuurlaule.

Videol Jimmi “tapja instinkt” poolfinaali teisest setist.