Suvi 2019 (august)

Augusti alguses toimus III liiga turniir Haapsalus. Korraliku esindusega oli kohal TK Rockbottom: Ivar, Jimmi ja Lauri. Esimesena läks väljakule Lauri, kes tänu eelmise õhtu õlledele tundis ennast suhteliselt vabalt. Mängus suutis palli tagasi toksida ning mõnevõrra üllatuslikult võitis 7:5, 6:2 esimeses ringis. Juba teine võit kolmandas liigas! Tuju oli hea ja väljasõidu, sh päeva eesmärk täidetud. Teises ringis (veerandfinaalis) mängisid Ivar ja Lauri juba omavahel, sõprus jäeti aiataha. Juba soojenduse ajal muutus Ivar enda kohta harjumatult vaikseks, gestaapo pilgul jälgis Lauri tegevust ja tegi märkmeid vastutegevuse planeerimiseks. Oli näha, kuidas kips hakkab staadioni värava vahelt sisse piiluma. Lauri püüdis oma kommentaaridega kipsile veel tuure juurde anda. Mäng algaski võrdselt, kuid seisul 4:4 pani Ivar suurema tarkuse maksma, ei lubanud Lauril mugavalt tagajoonelt mängida, vaid kostitas teda pehmete plönnidega ette ja taha ning võttis oma 6:4. Teises setis oli juba Ivar kindlam, kuid ka siin ei läinud vahe kordagi nii suureks, et Kips oleks värava tagant ära läinud. Kokkuvõttes Ivar võitis Laurit, võitis poolfinaali mitmekülgsema mänguga taibreigis 10:8, kuid kaotas finaalis Kallele taibreigis 8:10, seejuures sai ka ise matspalli kasutada ning pärast mängu joogipudelile ühe korraliku lataka anda.

Sellest olulisem oli aga Jimmi tegevus, sest seitse kuud pingutust hakkas realiseeruma järjepidevuse musternäidiseks. Kaotuste seeria 0:10 oli reaalsuseks saamas. Esimene ring on traditsiooniliselt vaba, sest headel mängijatel on ju asetus, vähemalt provintsi turniiridel, nagu ütleb Erki, kes ennast II liiga mängijaks peab. Teises ringis tuli vastaseks Kurt. Jimmi ajas vertikaalseid kõrgeid palle taga ja seejuures puudus tegelikult igasugune kontroll mängu üle. Vastane mängis hästi ja oligi käes 5:7 3:6 kaotus. Seeria 0:10 oli saanud tegelikkuseks.

Kohe nädala alguses korraldati Jimmi tulemuse äramärkimiseks pidulik aktus, kus anti klubiliikmete poolt üle seeria tulemusi meenutama jääv diplom ning spordiatribuudid tulemuste parandamiseks.

 

Selle suure pidulikkuse juures jäi aga varju üks teine sündmus, mis annab lootust ka tulevikus TK Rockbottomil ülevate sündmustega jätkata. Nimelt otsustas Meelis, ilma kedagi informeerimata, osaleda samal ajal toimunud IV liiga turniiril. Kui veel laupäeva õhtul oli ta heale poliitikule kohaselt eitamise faasis, et ta oli üldse seal turniiril osalenud, siis esmaspäevaks oli avalikku surve kasvanud juba niivõrd suureks, et ta oli sunnitud võtma omaks turniiril osalema. Selgitus jäi ka siis napiks:  “Kui servi üle ei saa, siis ei ole võimalik võita”. Pikematest kommentaaridest on ta siiani keeldunud. Aga see oli Meelisele siis kuues turniir liigatennises ja tänaseks on tulemus 0:6. Ootame järgmisi katsetusi!

Sellega ei olnud aga nädala sündmused veel lõppenud. Nädala teises pooles hakkas internetis kulgema petitsioon, mis kavatseti  juhul, kui Jimmi ka Rakvere turniiril näitab ainult talle omast tulemuste stabiilsust, edastada Tenniseliitu. Allkirjade kogumine oli juba täies hoos (toimetusele allkirjastajad teada).

Järgmine turniir toimus Rakveres. TK Rockbottomit esindasid Jimmi ja Lauri. Seekord alustasid mõlemad esimesest ringist. Lauri küll pusis, kuid kaotas siiski suhteliselt kindlalt 5:7, 4:6. Jimmi pusis ka ja kuigi mängu ajal toimus Jimmi poolt juba traditsioonilseks saanud käte laiutamine („NoMaEiSaaAruKuidasMaPunkteEiSaa“ ning muidugi oli staadionil kosta ka „Uskumatu“, siis läbi häda tuli siiski võit ning pikk seeria oli lõppenud. Jimmi võitis 7:5, 6:4. Võidule konteksti andmiseks tuleb veel öelda, et Lauri mängis sama vastasega miinusringis ja võitis 6:1. See seletab hästi Jimmi ÜleKehaKipsiKombinesooni olemasolu igas avaringi mängus. Järgmises ringis kohtus Jimmi Laurit võitnud vastasega ning võitis täitsa hea mänguga 6:4, 6:4 ja seejärel poolfinaalis kohtus taaskord Kurdiga. Kuid seda ohtu, et eelmise nädala mängust oleks järeldusi tehtud ei olnud, ning samamoodi nagu nädal varem, tuli kaotus ka nüüd. Aga olukorra ebaõigluse ilmestamiseks olgu veel öeldud, et kuigi nüüd oli Jimmi aasta esimese seitsme kuu jooksul saanud 12-st mängust kaks võitu, siis need kaks võitu andsid talle Rakvere turniiril karika. Külaturniiridel osalemise võlud! See aga tõi koheselt kaasa juba tagasihoidlikuks muutunud retoorika muutumise hoobilt ja taas hakkasid kõlama väljendid stiilis: „Kui sa ikka mängida oskad, küll siis need võidud ka tulevad“, „Head mängijad avaringis ei kaota“, „Kunagi, kui ma ka ühe korra avaringis kaotasin..“

Seejärel algas arvutamine ja järgmise turniiri ootus, sest Jimmil polnud Mastersile pääsemise lootus veel täiesti kadunud. Nädalad läksid, aga turniiri ei tulnud. Lõpuks selgus, et turniiride arv on selleks hooajaks täis ja rohkem ei tulegi. Jimmi kohaks enne Mastersit 21. Mastersile pääsemiseks tuli appi võtta muud vahendid. Taaskord sai välja otsitud võistluste reglement ja hakatud kontrollima, kas kõik mängijad on ikka Mastersile pääsemiseks vajalikud nõuded täitnud. Tänaseks ei ole Jimmi matnud maha võimalust pääseda mastrerile. Selleks on käiku antud kõik võimalikud bürokraatlikud meetmed. Seevastu Ivar on taganud koha juba Mastersil (TOP 6), kuid Jüril (TOP13) on oht sarnaselt Erkile eelmine aasta jääda Jimmi bürokraatia hammasrataste vahele. IV liigas pole ei Laurile ega Meelisel lootustki Mastersile ning II liigas on ka Erki kaugel sellest – umbes sama kaugel kui temaga põhimõtteliselt samal tasemel olev Anton.

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga