XXV turniir IV liigas, 31 märts

Järjekordne Eesti tennise IV liiga turniir toimus 31. märtsil Tallinki tennisehallis.

Enne turniiri kokkuvõtte juurde asumiseks taustast. Nädal varem olid Ivar ja Jimmi käinud kolmanda liiga turniiril. Ivar võitis läbi häda esimeses ringis vinditajat, kuid kaotus teises ringis. Jimmile tasuks osavõtu eest kaotus esimeses ringis ja ka miinusringis. Mõlema mängu vastased on IV liiga edetabelis Jimmist tagapool. Sellega oli Jimmil paanika alge tekitatud ja ka täiesti põhjendatud. Lauri alaline paanika ja stressid olid ka omal kohal, kuid nende püsiva iseloomu tõttu ei ole põhjust neil pikemalt peatuda. Üllatusena oli osalemas ka Kadak, kellele üritati turniiri ka väikest positiivset pinget tekitada.

Esimeses ringis Kadak kohe juhtima 2:1 ja sinna see pidu ka jäi. Edasi läks mäng kiirelt ja lõpuks 3:8 kaotus. Seejärel mängis sama vastasega otse teise ringi saanud Lauri ja sai ideaalse mänguga elu esimese 8:0 võidu. Päike tuli pärast mitut kuud pilve tagant välja. Jimmi sai keskpärase mänguga enda esimeses mängus võidu 8:5.

Veerandfinaalis läks Lauri kokku tugeva vastasega. Pärast kiirel 3:0 juhtima minekut, saabus mõte, et tuleb vist ära ja järgmine hetk oli juba kaotusseis 3:4. Edasi jätkus intensiivses mängus, vahel ennast hingetuks joostes Lauri tagaajamist ja järgmine viik saabus seisul 7:7. Sellele järgnes traditsiooniliselt ülepingutatud kiire lõppmäng, mille Lauri kaotas 1:7. Jimmi oli oma veerandfinaalis juhtimas 5:2, kuid pärast vastase poolset mängustiili muutust, suutis lühikesi ja pehmeid palle tagasi toksida, kuid siiski kaotada 6:8. Kadak kaotas veel ka miinusringis ning sellele järgnenud miinusringi miinusringis 4:6 klassikule.

Poolfinaalis võitis Jimmi vastane esmalt Lauri vastast ja seejärel kogu turniiri. Kokkuvõttes siis, katastroof (loe: iganädalane häbi) oli ära hoitud, aga ega suurt rõõmu ka ei saabunud.

Nädala algus järgnes veel ka veerandfinaali kaotajate omavaheline arutelu:

Jimmi: Uskumatu, ma arvasin, et edasijõudnud nelikust on minu vastane kõige nõrgem, aga näed mis 4ndas liigas toimib (võitis hoopis turniiri).

Lauri: See on jah üllatav. Nii võid isegi sina järgmine kord võita.

Jimmi: Arvestades, et sinu vastane sai minu vastase käest 4 geimi ja sinu mängu tulemust on sul ka lootust minu vastast kohates 3-4 geimi saada. Arvestades, et ülejäänud mängud olid suhteliselt tasavägised, siis on sul ka lootust teiste vastu 3-4 geimi saada. Teatavasti, need seoses ei pruugi 100% tõele vastata, kuna igaühel on halvemaid päevi ja paremaid päevi (Künnapuul halvemad kuud kvartalid ja paremad kuud kvartalid) ning lisaks mõnele vastasele sobib mõne oponendi stiil rohkem mõni vähem. Ka Künnapuul on olnud 1,5a peale üks päev, mil vastase stiil sobis 1, 2 ja 3 ringis. Siis enam vastase stiil ei sobinud.

Lauri: Aga sa jätad arvestamata selle, et minu vastane oli pärast minuga tehtud pikka ja intensiivset mängu täiesti tühi. Sinu vastane oli aga eelmine mäng sirgetel jalgadel pehmeid palle tagasi toksinud. Ja liska üks parandus:  Künnapuul on halvemad kvartalid ja paremad tunnid…