X turniir III liiga, 2. detsember

Järjekordne turniir III liigas toimus 2. detsembril Tere tennisehallis. Järjekordne turniir, järjekordne raisatud nädalavahetus.

Loos oli traditsiooniselt ebaõiglane – taaskord Lauri vs Jimmi esimeses ringis. Kolmapäeval oli Lauri kütnud Jimmile suurepärase mänguga korraliku sauna. Tõe huvides olgu öeldud, et nädal varem oli Jimmi saanud kolmanda liiga esimeses ringis esimest korda võidu. Enne seekordset turniiri oli kokkulepe, et mõlemad lähevad õlut jooma. Hommikul, enne turniiri, raporteeriti mis kell koju jõuti. Kogused jättis igaüks enda teada. Nii et mäng ikkagi suletud kaartidega.

Soojendus õnnestus. Löök pikk ning Jimmil ei paistnud võimalustki. Küsimusi oli ainult, et kas mäng kestab pool tundi või kauem. Esimene geim kuivalt. Lauri servis ja Jimmi ainult vantsis ühest servikastist teise ja laiutas käsi. Paistis, et saab poole tunniga hakkama. Teine geim kuivalt, Jimmi servis ja Lauri vantsis ühest servikastist teise otsides kord maha suunatud pilguga vigu väljakust ja kord lakke vaadates vigu valgustusest. Geim kuivalt Jimmile ja seisuks 1:1. Järgmine geim suhteliselt kuivalt Jimmile, mis viis ta juhtima 2:1.

Pisike paus, et Jimmi jõuaks hinge tõmmata ja Lauri alustas tagasitulekuga ning kiirelt ette 40:15. Seejärel aga totaalne krahh ja eestkäega mitte ühtegi õnnestunud lööki ülejäänud geimi jooksul. Geim Jimmile 3:1. Siis tekkis Lauril hirm, et kas tõesti laguneb jälle eestkäsi ning selle üle endamisi arutades ning löökidel järjest eksides oli Jimmi eduseisuks 5:3. Lauri oli vahepealsed geimi võidud saanud ainult seetõttu, et Jimmi oli oma servides vanal heal tasemel.

Seisul 3:5 kogus Lauri end ning alustas tagasitulekut suurde mängu ning kiiresti 40:15 juhtima. Järjekordne krahh. Tunne oli täpselt selline nagu oleks rongi alla jäänud ja siis oleks rongiga sinust veel üle tagurdatud. Edasi ajas Jimmi juba rinna kummi, sisendas endale Lauri kuuldes provotseerivalt, et suruda tuleb eestkäele ja targutas, et ta saab aru küll, mis Lauri eestkäega valesti on. Järgmise geimi ajal, mis möödus kiiremini kui Eesti suvi, kaalus Lauri hakata palle tagakäele ümber jooksma. Aga kuna seda pole kunagi varem tehtud, siis oli tulemuseks olukord, kus pall tuli põhimõtteliselt pihta. Seisuks 7:3 Jimmile. Järgmiseks mõtles Jimmi, et lõpetab mängu efektsete löökidega ning lammutas rahva rõõmuks mõned pallid taha seina. Seisuks 7:4. Pausi ajal jätkas Jimmi targutamist ja hakkas juba ka õpetama, kuidas eestkätt tuleb lüüa. Lauri oli totaalselt endast väljas ja tahtis ainult väljakult minema saada. Õnneks jäi järgmine geim viimaseks ja võit Jimmile 8:4. Ees seisis järjekordne piinlik esmaspäev, kus treener küsib nädalavahetuse tulemuste kohta ning Jimmi ajab ning püsti ja raporteerib võitudest ning Lauri konstateerib fakti, et osales turniiril ning aitas Jimmil koguda edetabeli punkte kolmandas liigas.

Järgmise ringi soojendus õnnestus Jimmile hästi, tundus et serv töötab. Aga tundeks see jäigi. Mängu algus kadus serv ning tulemuseks võitluslik 1:8 kaotus ilma erilise võitlustega. Lauri samal ajal jätkas oma sissetallutud rada. Täielikus frustratsioonis ning vastase juhendamise saatel 1:6 kaotus.

Mõni sõna ka tenniseklubi RockBottom wunderkindist ja alles rebase kanditaadi staatuses olevast Ivarist. Esimeses ringis sai Ivar korraliku mänguga võidu 8:6. Teisele mängule minnes mõlgutas mõtteid, et küll ära tuleb. Aga võta näpust, ei tulnud. Tuli hoopis kaotus 6:8 ja koju minek.

Leia allolevalt videolt 3 sarnasust Lauriga. Õigesti vastanute vahel vahel loositakse välja Lauri kasutatud tennisereket!!!