IX turniir IV liigas, 4. november

Järjekordne turniir IV liigas toimus 4. novembril Tallinki tennisehallis. Lauril oli tekkinud tõsine soov tegusi teha pärast eelmise korra kaotust Jimmile. Jimmil oli aga esikoht kaitsta.

Osalejaid turniiril 32 ning Jimmil esimene asetus ning potentsiaal Simson vs Künnapuu veerandfinaaliks. Esimeses ringis Jimmile kerge võit 8:2. Lauri vastane oli mõnevõrra tõsisem, kuid alguse suure tuhina ja kindla mänguga sööstis Lauri kohe 6:1 juhtima. Seejärel jäid korraks sõbrad mängu vaatama, Lauri mõtles, et näitab neile kui hästi ta tegelikult mängib – selle eest õiglaseks tasuks geimis kolm topletviga, üks ebaõnnestunud löök ning geimi kaotus nii et vastane pidi ainult korra palli puutuma. Edasi läks juba kõik juba libedalt ning peagi oli seis 6:5 ning Lauril käte värin peatse kaotuse tõttu kaugele näha. Siis saabus otsustav punkt ning Lauri loobus palli löömisest ning lükkas pallid kõrge kaarega üle võrgu ning läbi häda õnnestus võita 8:5.

Teises ringis pidi ka Jimmi jalad kõhu alt välja võtma, kui kiiresti 0:3 kaotusesse jäi. Lõpuks aga suutis siiski võita 8:6 ning selgitas, et tegelikult oli tal mäng kogu aeg kontrolli all. Samal ajal puudus Lauril oma mängus aga igasugune kontroll ning löögiarsenali oli eelmisest mängust kaasa võetud palli lükkamine. Pärast esialgset geim geimis minekut oli ühel hetkel seis 4:6. Seejärel õnnestus veel seisuks 6:6 rabeleda, millele järgnes napp kaotus järgmises geimis ja totaalne lagunemine ülejärgmises. Laurile kaotus teises ringis ja traditsioonilisel vihaselt otse riietusruumi suundumine ning edasi ilma kommentaarideta koju.

Veerandfinaalis võitis Jimmi Lauri vastast kiirest lõppmängus 8:7 (2) ning finaalis kaotus tõsisele lükkajale 2:8. Ametlik põhjendus oli, et Jimmil ei olnud aega seal kaks tundi seda palli tagasi ajada, sest Bayer vs Dortmundi vaatamine oli varem kokku lepitud ning seega tuli ühel või teisel viisil mäng kiiresti lõpetada. Aga sellest hoolimata järjekordne karikas Jimmile on tõsiasi.